‘Ako vas kazalište ne može oplemeniti, učiniti boljom osobom, iz njega treba bježati.’
Konstantin E. Tsiolkovsky, ruski fizičar
Planet Art je pokretač domaće Stand up comedy scene koja je 2004. godine započela radionicama, a zatim izvedbama za javnost pod nazivom „SMIJEH NA SAVI“, a koje su se održavale na brodu Papillon na Savskom nasipu što je jedan od rijetkih projekata kojim se oživio i sadržajno osmislio kulturni život Zagreba uz njegovu rijeku.
U Planet Artu se, prema zamisli i realizaciji njegovog osnivača i umjetničkog ravnatelja Marka Torjanca, razvijao projekt EDUKATIVNO KAZALIŠTE u suradnji s Udrugom Klub kulture Agram.
Projekt je iznjedrio četiri specifična edukativna naslova od kojih su tri bila namijenjena višim razredima osnovnih škola što je najmanje zastupljena populacija u kazališnim repertoarima.
Naslovi i teme su bili sljedeći:
Kazalište Planet Art također je od zaborava spasilo predstavu „Stilske vježbe“ kada ju je preuzelo u vlastitu produkciju 2008. godine nakon što je u 40. godini izvođenja skinuta s repertoara u matičnoj kući Teatru.
Planet Art je tada producirao Svečanu 40. obljetnicu izvođenja uz počasnu vožnju tramvajem broj 11 po Zagrebu, tiskao monografiju Stilske vježbe – 40 godina izvođenja te uveo predstavu u Guinnessovu knjigu rekorda kao najdugovječniju predstavu na svijetu s istom glumačkom postavom. Od prelaska u produkciju Kazališta Planet Art, Stilske vježbe su dobile svoje zasluženo mjesto u hrvatskoj povijesti i ušle u kulturnu svijest kao izniman kulturni događaj.
Klub Funk, 2012.
U jeku pandemije i lockdowna PLANET ART je pokrenulo streaming svojih predstava uživo prenošen s 4 kamere i profesionalnim ozvučenjem pa su tako predstave mogli gledati i svi koji ih inače nemaju prilike vidjeti.
Ovaj inovativni projekt posebno je bio zanimljiv za žitelje manjih mjesta i otoka koji nemaju priliku vidjeti kazališne predstave kao i za hrvatsku dijasporu koja je u iznimno velikom broju pratila prijenose predstava uživo.